Перевізники страйкують, тролейбусів не хватає, у Полтаві транспортний колапс, а БО "Меридиан" працює не покладаючи ніг ( бо приходиться ходити пішки),
Ми офіційно підписали Меморандум з ДУ «Центр пробації» та продовжили нашу співпрацю. 
Сьогодні 15.05.2019 консультант по роботі з КГР у Проект PITCH в Україні Мария Двигало провела з підобліковими Полтавського районного відділу ДУ "Центр пробації", гру «Трудове законодавство. Мотивація та працевлаштування».
В основі цієї гри закладені питання стосовно знань з ВІЛ, ТБ та вірусних гепатитів, трудового законодавства України, що мають на меті профілактику, доступ до діагностики та лікування цих захворювань. Але оскільки це була гра не проста, та мала враховувати процеси залучення особистісної мотивації та самореалізації учасника, то учасники отримували за правильні відповіді «чек-листи» та обмінювати їх на винагороду.
Проект PITCH в Україні - Партнерство заради натхнення, трансформації та об'єднання відповіді на ВІЛ.
Пробація України - Полтавська область
#PITCH
#БОМеридіан

08.05.2019 для представників НП (патрульна поліція, дільничні, інспектори,представники ІТТ, психолог та ін.) Лубенського відділу, Мария Двигало спільно з РП Всеукраїнське об'єднання людей з наркозалежністю Янина Стемковская провели семінар на тему: «ЗПТ та дотримання прав пацієнтів програм замісної підтримуючої терапії».
У ході знайомства із представниками НП були озвучені очікування від проведення даного заходу.
Більшість із учасників турбувалися про власну безпеку під часвиконання професійної діяльності, цікавились алгоритмом дій, якщо адмінарештований чи адмінзатриманий повідомляє про участь у програмі
ЗПТ. Тож разом із учасниками, ми розглянули програму ЗПТ, як один із принципів профілактики ВІЛ-інфекції,
розглянули переваги впровадження ЗПТ в Україні та цілі замісної підтримувальної терапії.
Найбільшу зацікавленість та питання від учасників стосувались правової основи та зміст наказу МОЗ №200
від 27.03.12 та порядок взаємодії Національної поліції та медичних установ. Розглянули покроковий алгоритм взаємодії закладів охорони здоров’я та підрозділів поліції щодо забезпечення безперервності лікування препаратами ЗПТ для адмінзатриманих; для адмінарештованих, що перебувають у приймальниках; затриманих, що перебувають в ІТТ.
Яніною Стемковською було проведено інтерактивну бесіду «Протидія стигмі та дискримінації», де було розвіяно міфи про споживачів наркотиків. Яніна, як учасниця програми ЗПТ, із власного досвіду розповіла свою життєву
історію від моменту першого досвіду вживання ін’єкційних наркотиків до соціалізації під час участі у
програмі ЗПТ в медичних закладах та підтримки громадських організацій.
Наприкінці семінару, представники НП мали змогу поставити питання, але найбільше їх було на кава-паузі у
неформальному спілкуванні, щодо правомірності керування транспортним засобом під дією препарату ЗПТ
по ст.130, щодо сумнозвісних змін у законодавстві (Закон 7279Д).
На завершення кожен з присутніх отримав чудові буклети від Альянс громадського здоров'я Alliance for Public Health
"Особиста безпека поліцейського" та "Дії поліцейських щодо забезпечення безперервності лікування адмін затриманих пацієнтів ЗПТ".

Захід проведено за підтримки Альянс громадського здоров'я Alliance for Public Health

Сьогодні дружна команда БО "Меридиан" в рамках Проект PITCH в Україні провели "Школу правової допомоги" для пацієнтів ЗПТ Лубенського обласного наркологічного диспансеру.
Для кращої організації підтримки пацієнтів ЗПТ ми провели невелике опитування. 
Є у пацієнтів питання до можливості лікування ВГС за кошти державного бюджету, питання отримання соціальної допомоги( субсидій, пенсій), первинної правової допомоги.
Є і позитив - всі, з ким ми сьогодні поспілувались з вдячністю, добром та повагою висловлювались про увесь персонал кабінету ЗПТ ЛОНД. Добре, коли професіонали на своїх місцях .
І вислів, який ми побачили в кабінеті Головного лікаря ЛОНД Anton Smagin відповідає дійсності (див. фото).
Дякуємо за допомогу Жанетта Бойко та лідерці Лубенської спільноти ЛВН Яніні Наконечній за підтримку пацієнтів та допомогу їм та чуйне ставлення.
Проект PITCH в Україні - Партнерство заради натхнення, трансформації та об'єднання відповіді на ВІЛ
#БОМеридиан
#ПроектPITCHвУкраїні

В рамках Проект PITCH в Україні ми продовжуємо проведення «Шкіл правової грамотності» для учасників програми ЗПТ, та розширюємо географію охоплення. 20 квітня із пацієнтами ЗПТ у м. Полтава Мария Двигало розклала по поличкам питання порушень прав, та ефективні механізми їх захисту. Разом з учасниками обговорили найпопулярніші шляхи вирішення , якими вони користуються на практиці, і як виявилось найдешевшим та найефективнішим шляхом, є використання так званої «гарячої лінії». Тому на практиці ми вчилися формулювати бачення самого факту порушення, до кого звертатися, телефонувати, писати скаргу та якого результату ми очікуємо.
А 22 квітня Ганна Пащенко у місті Кременчук провела збори спільноти ЛЖН Кременчука , де ознайомила присутніх з метою, завданнями програми ЗПТ, правами та обов'язками пацієнтів та лікарів. Тема завжди потрібна та важлива.
Проект PITCH в Україні Партнерство заради натхнення, трансформації та об'єднання відповіді на ВІЛ.

Вкотре нагадуємо телефони «гарячих ліній», що дійсно надають реальну допомогу
0-800-507-727 – Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ
0-800-503-310 - Національна Гаряча Лінія з питань вірусних гепатитів
0-800-503-080 
0-800-500-451 Национальная Горячая линия по вопросам ВИЧ/СПИД и туберкулёза

В той час коли в Полтаві Мария Двигало проводила квест, у Кременчуці відбулось засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією привиконавчому комітеті Кременчуцької міської ради Полтавської області.
В засіданні взяли участь лідерка спільноти ЛЖН м.Кременчук Ганна Пащенко, яка введена до складу КР та керівник Проект PITCH в Україні в Полтавській області Sergey Gaponenko.
Одним з питань порядку денного була презентація діяльності Проект PITCH в Україні членам Кременчуцької Коордради. Робота в районах, участь представників спільнот у формуванні місцевих політик важлива для нас усіх. Ми дійсно намагаємося бути там де потрібні. Підтримка, розвиток та навчання лідерів спільнот на місцевому та регіональному рівні- одна з основних цілей БО "Меридиан" у цьому році.