Надихаючись прикладом Києва, про який ми Вам повідомляли (йдеться про створення національного об’єднання спільноти Людей, що Живуть з Наркотичною залежністю) у Полтаві відбулися збори спільноти таких людей.

Інтереси та права саме цієї спільноти вкрай мало представлені( або взагалі не представлені у правозахисних організаціях, органах, які приймають рішення, щодо медичних, соціальних послуг.

На жаль склалася ситуація, коли нас ЛЖН не чують, можливості, спектр, а ,головне , якість надання послуг не збігається з нашими потребами. Права ЛЖН порушуються, існують випадки дискримінації та стигматизації, що неприпустимо.

Ми вдячні донорам, та організаціям, що опікуються нами, але вкрай необхідно, щоб потреби нашої спільноти, а ми саме СПІЛЬНОТА були почуті з перших вуст на місцевому, регіональному та національному рівні. «Нічого для нас без нас» - саме ці слова якнайкраще відображають нашу позицію.

На перших зборах Полтавської спільноти ЛЖН були присутні люди, які знаходяться в ремісії, люди, які знаходяться на лікуванні у ПТАО, активні споживачі наркотиків, небайдужі до того, що відбувається.

«Ми прагнемо бути почутими, а поодинці це нереально, тому й вирішили самоорганізуватись. Потрібні послуги, які відповідають нашим потребам - це і програми реабілітації, і програми лікування (ЗПТ,АРТ,ВГС,ТБ), профілактичні заходи. Головне на державному рівні, та максимально прозоро. Вкрай обурють прояви дискримінації,стгматизації які мають місце, на жаль. Ми люди, і вимагаємо до себе відповідного ставлення, та повного дотримання наших прав.» - слова Сергія( ЛЖН в ремісії, стаж життя з залежністю 22роки)

Жваві обговорення проблем та потреб тривали понад дві години. Були прийняті та занесені у протокол наступні рішення:

  • Проведення зборів об’єднання ЛЖН щотижнево;
  • Проведення виборів голови та секретаря об’єднання 18 березня 2017року;
  • Висвітлення діяльності об’єднання( Інтернет, особисто при спілкуванні)

Технічну та правову підтримку об’єднання ЛЖН  у Полтаві здійснює Благодійна організація «Меридіан».

Ми хочемо звернутися до всіх, хто «в темі»:

Якщо Ви бажаєте змін на краще – не чекайте, без Вас вони не відбудуться, дійте, змінюйте. Запрошуємо усіх небайдужих приєднуватись, адже тільки разом нас почують.