Підійшов перший випуск людей, які завершили курс амбулаторної реабілітації від залежності.

Пропонуємо до Вашої уваги розмову з психологом, керівником реабілітаційної програми БО  «Меридіан» Оленою Гапоненко, та Дмитром, який закінчив курс  реабілітації.

Олена  Гапоненко:

«Наркотики і алкоголь, спочатку дозволяють людині почувати себе краще. Але це продовжується недовго. Коли залежність сформувалась, у організмі відбуваються значні зміни. Речовина, будь-то наркотики, чи алкоголь, з кожним разом, дозволяють людині почувати себе  не так погано. Здається вони забирають біль. Але вона не зникає. Вона ховається та чекає на можливість вирватися назовні. Чим більше болю накопичується всередині, тим більше наркотиків чи алкоголю потрібно, щоб її погасити. Коли людина перестає вживати наркотики(алкоголь) усі почуття, що були поховані вертаються назад. Але вертаються вони не по порядку, а усі разом – злість, страх, розчарування. Трудність в тому, що людина  не звикла жити з почуттями. Наркотики та алкоголь дбали про почуття.

Розібратися у всьому цьому хаосі - важке завдання, що забирає масу сил і часу.З часом в голові залежної людини чується тихий голос: «Давай. Від одного разу нічого не буде. Це взагалі не проблема. Я зможу кинути вживати любої миті.» Ці думки, що виникають у голові, мають за мету одну ціль – змусити зробити «один» укол, випити «один» келих. І, через деякий час, знов запій, система… Не важко припинити вживання алкоголю чи наркотиків – важко навчитися жити тверезо.  Не дарма, наркоманія(алкоголізм) – хвороба хронічна, рецидивна, невиліковна та смертельна.

Програма реабілітації допомагає не тільки відмовитися від наркотиків та алкоголю, але і навчитися жити тверезим та якісним життям підтримуючи стан реміссіі.Ось деякі з важливих завдань які треба вміти вирішувати у процесі одужання:

·         Усвідомити та оцінити проблеми, як ті, які виникли внаслідок прийому наркотиків, алкоголю, так і ті, що сприяли йому. Позбутися, хоча б частини цих проблем, таким чином підвищити якість життя;

·         Краще зрозуміти самого себе, розібратися з механізмами психологічного захисту, навитися оцінювати себе щиро і тверезо;·         Навчитися отримувати задоволення від життя, без допомоги наркотиків, алкоголю;

·         Навчитися отримувати радість від власної цілісності більшою мірою, чим від наркотиків та алкоголю.

І це, далеко не повний перелік, позбавлення від залежності – важка, кропітка праця, ключову роль в якій відіграє бажання людини бути тверезим, бажання змінитися.» 

Дмитро

«У мене вже був досвід одужання. Мої друзі, з якими я вживав наркотики пройшли реабілітацію за програмою «12 кроків», відвідували групи АН і АА. Я вирішив, що і я зможу. 1 рік 4 місяці я ходив на групи, не працюючи над собою. Потім…втомився від тверезості і зірвався. Два з половиною років пекла – з’явилися абсцеси, відносини з рідними майже повністю зруйнувалися, з’явились проблеми з законом. Страх, самотність, здавалося – виходу немає. Заступник директора, консультант БО «Меридіан» Олег Димарецький  запропонував мені пройти курс амбулаторної реабілітації. Я не вірив, що це мені допоможе, але іншого виходу в мене не було, і я погодився. Перші заняття давались через силу, я не міг зрозуміти, чого від мене хочуть. Утримувало мене тільки відчуття безпеки – мене приймали таким, яким я є, підтримували . Через деякий час, я почав відмічати зміни у собі. Перестало «кумарити», я став більш відкритим, налагодив відносини з мамою, знайшов справжніх друзів, змінилося відношення до себе. Вчуся піклуватися про себе та своє здоров’я. Відвідую групи АН.

На сьогодні, я чистий та тверезий 41 день. Мені подобається тверезе життя, без наркотиків та алкоголю, не дивлячись на труднощі. Головне, я знаю, що я не безпорадний.Хочу подякувати БО «Меридіан», за чуйне ставлення, професіоналізм, допомогу. Ви робите велике діло!»

Олег Димарецький:

На сьогодні, взагалі, в Україні важко зрозуміти хто саме, чим і за який кошт може якісно допомогти залежної людині відмовитись від ПАР та змінити поведінку залежного. Існують церкви, реабілітаційні центри, наркологічні та психологічні служби але хто саме і чим допомагає не зрозуміло. Загальна статистика людей, що залежать від наркотиків і утримуються у стані ремісії, в Україні 5-8% від загальної кількості залежних, ще частина приймають ліки ЗПТ, а інші не мають змоги звернутися по допомогу - чи то занадто дорого, чи не підходить за віросповідання, чи вже неодноразово лікувались. Фахівці БО «Меридіан» проаналізували досвід роботи, практичні навички роботи з залежними та співзалежними, програми, та вирішили розвивати амбулаторну допомогу для залежних, як доповнення до вже існуючих послуг в Україні.Тому хочемо звернутись до усіх, хто потребує допомоги,звертатись!

Ми завжди там де потрібні! 

Задати питання, отримати консультацію Ви можете за телефонами:

+380994809768 - Олена

+380509092962 – Олег

+380502110774 - Сергій